آداب معاشرت حرفه ای
آموزش مهارتهای ارتباطی با پریسا آسا

20 مشکل متداول زناشویی که زوج ها با آن روبرو می شوند + راه حل

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که چرا ازدواج سخت است؟ آیا مشکلات ازدواج باعث شده است که رابطه خود را زیر سوال ببرید و اینکه آیا این رابطه دوام خواهد داشت یا خیر؟

ازدواج می تواند برای اکثر مردم چالش برانگیز باشد. مشکلات ازدواج بعد از بچه‌ دار شدن یا سایر تغییرات عمده در زندگی، می‌تواند چالش‌برانگیز و منجر به رنجش و احساس ناامیدی شود.

با این حال، مشکلات ازدواج اغلب نتیجه رفتار و کارهایی است که زوجین مرتکب می شوند. این مشکلات با رویکردهای صحیح و پذیرش اشتباه از طرفین قابل حل است.

در ادامه این 20 مشکلی که زوجین عموما در زندگی زناشویی با آن مواجه می شوند را بررسی میکنیم و راه حل های هر کدام را نیز ذکر میکنیم.

در صورتیکه نیاز به مشاوره آنلاین در خصوص مسائل و مشکلات زنانشویی، زوج درمانی، خانواده و کودک دارید میتوانید از خدمات آنلاین و تلفنی مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09389099541 در واتس اپ پیام دهید.

20 مشکل ازدواج و راه حل آنها

در زندگی زناشویی مشکلات رایج بسیاری وجود دارد و بسیاری از آنها را می توان با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف از بین برد، برطرف کرد یا حل کرد.

به متداول ترین چالش های زناشویی که زوج های متاهل با آن روبرو هستند نگاهی می اندازیم و به شما یاد میدهیم که چگونه مشکلات ازدواج را قبل از اینکه آسیب های جبران ناپذیری به رابطه شما وارد کند حل کنید.

1. خیانت

مردی غمگین در کنار همسر خیانتکارش نشسته و معشوق پشت سر آنهاست

خیانت یکی از چالش برانگیز ترین مشکلات روابط زناشویی است. جدیدترین داده ها نشان می دهد که حدود 20 درصد از مردان مصاحبه شونده به خیانت به شریک زندگی خود در مقایسه با 10 درصد از زنان اعتراف کرده اند.

موارد دیگری که در خیانت گنجانده شده عبارتند از: خیانت یک شبه، خیانت فیزیکی، روابط اینترنتی و روابط بلند مدت و کوتاه مدت. خیانت در یک رابطه به دلایل مختلف رخ می دهد. این یک مشکل رایج نیست ولی زوج های مختلف در تلاش برای یافتن راه حلی برای آن هستند.

راه حل

خیانت زمانی رخ می دهد که ارتباط در رابطه شما قوی نباشد و باعث از بین رفتن اعتماد شود. تحقیقات نشان می دهد که حفظ یک پیوند عاطفی قوی، صمیمیت جنسی، احترام به مرزها سه راه کلیدی برای مبارزه با خیانت در رابطه شما هستند.

2. تفاوت های جنسی

یک زوج غمگین در رختخواب پس از دعوا

صمیمیت فیزیکی در یک رابطه طولانی‌مدت ضروری است، اما همچنین علت اصلی یکی از رایج‌ترین مشکلات ازدواج در تمام دوران‌ها، مشکلات جنسی است. مشکلات جنسی ممکن است به دلایل متعددی در یک رابطه رخ دهد و راه را برای مشکلات بیشتر ازدواج هموار کند.

مطالعات نشان می‌دهد که سازگاری جنسی، همراه با رضایت جنسی، به‌عنوان مهم‌ترین عامل در تعیین رضایت از رابطه برای زوج‌ها ذکر شده است.

شایع ترین مشکل جنسی در یک ازدواج از دست دادن میل جنسی است. بسیاری از مردم این تصور را دارند که فقط زنان مشکلات میل جنسی را تجربه می کنند، اما مردان نیز همین موضوع را تجربه می کنند. 

در موارد دیگر، مشکلات جنسی می تواند به دلیل ترجیحات جنسی همسر باشد. یکی از افراد در رابطه ممکن است چیزهای جنسی متفاوتی را نسبت به همسر ترجیح دهد و باعث ناراحتی همسر شود.

راه حل

برقراری ارتباط و حفظ ذهن باز، کلیدی برای عبور از هر شکلی از ناسازگاری جنسی است. می تواند پیوند فیزیکی و عاطفی را که برای شکوفایی صمیمیت جنسی ضروری است، دوباره برقرار کند. همچنین در مواردی نیز کمک گرفتن از مشاور زوج درمانی میتوانید این مشکلات را به سرعت درمان کند.

3. ارزش ها و باورها

مطمئناً در یک ازدواج تفاوت ها و اختلاف نظرهایی وجود خواهد داشت ، اما برخی از تفاوت ها مانند ارزش ها و باورهای اصلی بسیار مهم هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت. ممکن است یکی از زوجی یک دین داشته باشد و دیگری عقیده دیگری داشته باشد. 

تفاوت در ارزش ها ممکن است باعث ایجاد شکاف عاطفی در میان سایر مشکلات رایج ازدواج شود.

همانطور که ممکن است حدس زده باشید، زمانی که یکی از زوجین از انجام کارهای جداگانه خسته می شود، مانند رفتن به مکان های مختلف عبادت، این کار می تواند باعث ایجاد دردسرهای جدی شود.

چنین مشکلات ازدواج در ازدواج های بین فرهنگی بسیار رایج است. تفاوت های دیگر شامل ارزش های اصلی است.

اینها شامل نحوه تربیت کودکان و چیزهایی است که در دوران کودکی به آنها آموزش داده شده است، مانند تعریف درست و نادرست.

از آنجایی که همه با سیستم های اعتقادی، اخلاقی و اهداف یکسانی بزرگ نمی شوند، فضای زیادی برای بحث و تضاد در رابطه وجود دارد.

راه حل

تنها راه حل تعارضات ناشی از ارزش های مختلف، ارتباط و سازش است. و در مواردی که مصالحه امکان پذیر نیست، بهترین راه حل این است که در این موارد تفاهم داشته باشید و موافق باشید.

4. مراحل زندگی

زن و شوهر با فاصله سنی، که در آن یک مرد مسن و یک زن جوانتر وجود دارد

به اعتقاد زوج درمانگران بسیاری از افراد در رابطه؛ مراحل زندگی خود را در نظر نمی گیرند.

در برخی موارد، مسائل ازدواج صرفاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که هر دو زوج از یکدیگر بزرگتر شده‌اند و از دیگران بیشتر می‌خواهند.

از هم گسیختگی با گذشت زمان یک مسئله رایج در میان زوج های متاهلی است که فاصله سنی قابل توجهی دارند، خواه مرد و زن جوان تر باشند یا زن مسن و مرد جوان.

شخصیت‌ها با گذشت زمان تغییر می‌کنند و ممکن است زوج‌ها به اندازه گذشته با هم سازگار نباشند. زوج های با اختلاف سنی که در مراحل مختلف زندگی هستند با این مشکل رایج ازدواج روبرو هستند.

راه حل

به طور منظم از رابطه خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما و شریک زندگیتان با هم رشد می کنید و با گذشت زمان از هم جدا نمی شوید. سعی کنید تغییرات متفاوتی را که زندگی برای هر دوی شما به صورت فردی و زوجی به همراه دارد دوست داشته باشید و بپذیرید.

چیز دیگری که باید امتحان کنید یک فعالیت است. سعی کنید سرگرمی های جدیدی را انتخاب کنید که به هر دوی شما فرصت می دهد یکدیگر را دوباره کشف کنید و پیوند خود را توسعه دهید.

5. موقعیت های آسیب زا

زن و مرد غمگین هستند و دور از هم نشسته اند

وقتی زوج‌ها حوادث تلخی را پشت سر می‌گذارند، چالش‌های بیشتری به مشکلات زندگی زناشویی آنها اضافه می‌کند.

موقعیت های آسیب زا از دیگر مشکلاتی است که ممکن است زوج ها تجربه کنند. بسیاری از رویدادهای آسیب زا که رخ می دهند زندگی را تغییر می دهند.

این موقعیت های آسیب زا برای برخی از زوج های متاهل به مشکل تبدیل می شود، زیرا یکی از زوجین نمی داند چگونه با شرایط موجود کنار بیاید.

یکی از زوجین ممکن است به دلیل حضور در بیمارستان یا استراحت در تخت، نداند یا درک کند که چگونه بدون همسر خود کار کند. در موقعیت های دیگر، یکی از زوجین ممکن است به مراقبت شبانه روزی نیاز داشته باشد و باعث شود که آنها صرفاً به طرف دیگر وابسته باشند.

گاهی اوقات، فشار بیش از حد زیاد است، و مسئولیت بیش از حد قابل تحمل است، بنابراین رابطه به سمت پایین می رود تا زمانی که به پایان برسد.

راه حل

استراحت کن! ممکن است خودخواهانه به نظر برسد، اما رابطه شما می تواند از زمانی که برای پردازش احساسات خود صرف می کنید، سودمند باشد. یک زوج درمانگر می تواند به شما یا شریک زندگیتان در هر تجربه آسیب زا کمک کند و ابزارهایی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در مقابله با این چالش ها کمک کند.

6. استرس

زن غمگین با سرش در دستانش

استرس یکی از مشکلات رایج ازدواج است که اکثر زوج ها حداقل یک بار در طول رابطه خود با آن مواجه می شوند. استرس در یک رابطه می تواند ناشی از موقعیت ها و موارد مختلفی از جمله مالی، خانوادگی، روانی و بیماری باشد.

مشکلات مالی می تواند ناشی از از دست دادن شغل یا تنزل رتبه همسر در شغل خود باشد. استرس خانواده می تواند شامل فرزندان، مشکلات با خانواده یا خانواده همسر باشد. بسیاری از چیزهای مختلف باعث استرس می شوند.

نحوه مدیریت و کنترل استرس می تواند استرس بیشتری ایجاد کند.

راه حل

استرس در یک رابطه باید کنترل شود، در غیر این صورت می تواند رابطه را از بین ببرد. می توانید با صحبت صادقانه و صبورانه با یکدیگر سعی کنید این موضوع را حل کنید. اگر صحبت کردن کمکی نکرد، می‌توانید مواردی مانند یوگا یا مدیتیشن را انجام دهید که به شما کمک می‌کند با استرس خود به روشی بهتر مقابله کنید. در غیر این صورت حتما با یک مشاور روانشناسی و درمانگر مسائلتان را مطرح کنید.

7. کسالت

مرد و زن غمگینی که کنار هم در رختخواب نشسته اند

بی حوصلگی یک مشکل زناشویی شدید اما دست کم گرفته شده است.

با گذشت زمان برخی از زوجی از رابطه خود خسته می شوند. آنها ممکن است از چیزهایی که در رابطه رخ می دهد خسته شوند. در این شرایط، به دلیل اینکه رابطه قابل پیش بینی شده است، به دلزدگی از رابطه ختم می شود. یک زن و شوهر ممکن است هر روز یک کار را برای چندین سال بدون تغییر یا جرقه انجام دهند.

جرقه معمولاً شامل انجام کارهای تصادفی گهگاهی است. اگر رابطه‌ای فاقد فعالیت‌های خودانگیخته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که بی‌حوصلگی به مشکل تبدیل شود.

راه حل

همه زوج درمانگران پیشنهاد میکنند که کارهای غیرمنتظره را انجام دهید چه در اتاق خواب باشد، چه در سایر زمینه های زندگی، برای رهایی از کسالت در رابطه خود. شریک زندگی خود را با یک هدیه، یک برنامه غیرمنتظره یا حرکت جنسی جدید غافلگیر کنید و شاهد تغییر رابطه خود باشید.

8. حسادت

زن حسودی که سعی می کند به گوشی همسرش نگاه کند

حسادت یکی دیگر از مشکلات رایج زناشویی است که باعث تیره شدن ازدواج می شود. اگر شریکی بیش از حد حسود دارید، بودن با او و در کنار او می تواند به یک چالش تبدیل شود.

حسادت تا حدی برای هر رابطه ای مناسب است، به شرطی که بیش از حد حسادت نباشد. چنین افرادی سرسخت خواهند بود: ممکن است بپرسند که با چه کسی تلفنی صحبت می کنید، چرا با آنها صحبت می کنید، چگونه آنها را می شناسید و از چه مدت آنها را می شناسید و غیره.

داشتن همسری بیش از حد حسود می تواند روابط را تیره کند. استرس زیاد در نهایت به چنین رابطه ای پایان می دهد.

راه حل

تنها راه حل برای حسادت مفرط، تأمل در خود است تا ناامنی را به طور مؤثر برطرف کند. اگر انجام این کار به تنهایی دشوار است، می توانید از یک روانشناس زوج درمانی نیز کمک بگیرید که می تواند به شما یا شریک زندگیتان کمک کند تا دلایل حسادت خود را درک کنید و چگونه آن را به حداقل برسانید.

9. تلاش برای تغییر یکدیگر

زن عصبانی از مرد

این مشکل رایج رابطه زمانی رخ می دهد که زوج ها برای شکل دادن به باورهای خود از مرزهای شخصی شریک زندگی خود فراتر می روند.

این اتفاق می افتد که چنین بی توجهی به مرزهای شریک زندگی شما ممکن است به اشتباه اتفاق بیفتد. میزان انتقام از طرف همسری که مورد حمله قرار می گیرد معمولاً به موقع آرام می شود.

راه حل

فقط شریک خود را دوست نداشته باشید، بلکه یاد بگیرید که به مرزهای او احترام بگذارید و او را مجبور به تغییر نکنید. اگر در پذیرش برخی چیزها در مورد شریک زندگی خود با مشکل مواجه هستید، سعی کنید به یاد داشته باشید که شما عاشق شریک زندگی خود همانطور که هستند، و او نیز همینطور.

10. مشکلات ارتباطی

زن و مرد را در دو طرف دیوار جدا کرد

عدم ارتباط یکی از رایج ترین مشکلات ازدواج است.

ارتباط شامل نشانه‌های کلامی و غیرکلامی است، به همین دلیل است که حتی اگر مدت زیادی است که کسی را می‌شناسید، تغییر جزئی در حالت چهره یا هر شکل دیگری از زبان بدن ممکن است اشتباه گرفته شود.

مردان و زنان بسیار متفاوت با هم ارتباط برقرار می کنند و می توانند در زیستگاه ارتباطات نامناسب قرار گیرند . اگر اجازه داده شود که این گونه مسائل مربوط به رابطه یا زناشویی تبخیر شود، قطعاً حرمت ازدواج در خطر است. 

ارتباط سالم پایه و اساس موفقیت در ازدواج است.

راه حل

الگوهای ارتباطی مضر می تواند به یک عادت تبدیل شود و تنها راه اصلاح آنها تلاش آگاهانه برای بهبود است. کم کم می توانید روش های سالم برقراری ارتباط را بیاموزید که رابطه و افراد را به همان اندازه تقویت می کند.

11. عدم توجه

مردی که از زن ناراضی مراقبت می کند

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و مشتاقانه جویای توجه دیگران، به ویژه نزدیک ترین افراد به خود هستند.

هر ازدواجی با گذشت زمان از یک مشکل مشترک رابطه رنج می برد، «عدم توجه»، جایی که یک زوج، عمدا یا ناخواسته، توجه خود را به جنبه های دیگر زندگی خود هدایت می کنند.

عدم توجه ، ترکیب شیمیایی ازدواج را تغییر می‌دهد، که باعث می‌شود یکی یا هردو به اقدام و واکنش افراطی برانگیزد. این مشکل در ازدواج، اگر به درستی با آن برخورد نشود، می تواند از کنترل خارج شود.

راه حل

قبل از هر چیز به صحبت های شریک زندگی خود گوش دهید. همچنین می‌توانید فعالیت‌های یک زوج مانند رقصیدن یا پیاده‌روی را انجام دهید، که می‌تواند به شما کمک کند به شیوه‌ای تازه و با طراوت به یکدیگر توجه کنید. این می تواند به شما کمک کند هم سر و صدای زندگی روزمره را کاهش دهید و هم واقعاً روی یکدیگر تمرکز کنید.

12. مسائل مالی

زن و مرد با هم به کاغذها و اسکناس ها خیره شده اند

هیچ چیز نمی تواند ازدواج را سریعتر از پول خراب کند. اگر یک حساب مشترک باز می کنید یا به طور جداگانه به امور مالی خود رسیدگی می کنید، مطمئناً در ازدواج خود با مشکلات مالی روبرو خواهید شد . ضروری است که در مورد مسائل مالی به عنوان یک زوج به طور آشکار صحبت کنید.

راه حل

مسائل مالی می تواند موضوع حساسی باشد و زوجین باید با دقت در مورد این مشکلات صحبت کنند. سعی کنید برنامه ای داشته باشید که اهداف مالی مشترک شما را برآورده کند. همچنین، سعی کنید مطمئن شوید که اگر شخصی از برنامه منحرف شد، انگیزه آن آشکارا مورد بحث قرار گیرد.

13. عدم قدردانی

زن ناراضی است در حالی که مرد ناامید با او صحبت می کند

عدم قدردانی، به رسمیت شناختن و قدردانی از مشارکت همسرتان در رابطه شما یک مشکل رایج ازدواج است.

ناتوانی شما در قدردانی از همسرتان می تواند برای رابطه شما مضر باشد.

راه حل

سعی کنید از همه چیزهایی که شریک زندگی تان به شما می آورد قدردانی کنید. یک یادداشت غافلگیرکننده برای آنها بگذارید یا می توانید یک جفت گل به آنها هدیه دهید تا قدردانی خود را نسبت به آنها نشان دهید.

اگر شما کسی هستید که احساس می کنید در رابطه کم ارزش شده اید، سعی کنید این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید. بدون اینکه آنها را سرزنش کنید یا کاری کنید که در گوشه و کنارشان احساس کنند، احساسات و نیاز خود را برای تغییر بیان کنید. احساسات صادقانه شما ممکن است باعث شود آنها متوجه نظارت خود شوند و آنها را مجبور به ایجاد تغییرات کنند.

14. فناوری و رسانه های اجتماعی

زن در حالی که با مرد بیرون است به تلفن خود خیره شده است

خطرات در حال ظهور رسانه های اجتماعی برازدواج و خانواده بسیار قریب الوقوع است.

با افزایش سریع تعامل و وسواس ما نسبت به فناوری و پلتفرم‌های اجتماعی، از ارتباطات چهره به چهره سالم دورتر می‌شویم.

ما در دنیای مجازی خودمان را گم می کنیم و فراموش می کنیم که افراد و چیزهای اطرافمان را دوست داشته باشیم. چنین تثبیت به سرعت به یک مشکل رایج ازدواج تبدیل شده است.

راه حل

هر روز یک ساعت یا یک روز در هفته را رزرو کنید، زمانی که هم شما و هم شریک زندگیتان بدون فناوری هستید. تلفن ها و سایر دستگاه های خود را دور نگه دارید تا سعی کنید بدون هیچ گونه حواس پرتی، روی یکدیگر تمرکز کنید.

15. مسائل مربوط به اعتماد

اکنون، این مشکل رایج ازدواج می تواند ازدواج شما را از درون فاسد کند و هیچ شانسی برای بازگرداندن رابطه شما باقی نماند.

مردی که سعی می کند با یک زن ناراضی صحبت کند

ایده اعتماد در ازدواج هنوز بسیار متعارف است و در مواقعی که شک و تردید در رابطه شروع می شود، فشار زیادی بر ازدواج وارد می کند.

راه حل

ارتباط باز، با کمک یک مشاور زوج درمانی، می تواند به زوجین کمک کند تا دلایل بی اعتمادی خود و راه هایی را که می توانند آن را حل کنند، درک کنند. زوج درمانگر همچنین می‌تواند تمرین‌های اعتمادسازی را پیشنهاد دهد که به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه به یکدیگر اعتماد کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://nikdad.org/couples-therapy/

16. رفتار خودخواهانه

شرکای خودخواه روی خود تمرکز کردند

اگرچه می توان با ایجاد تغییرات جزئی در نگرش خود نسبت به همسرتان به طور موثر با خودخواهی مقابله کرد، اما همچنان به عنوان یک مشکل ازدواج بسیار رایج در نظر گرفته می شود.

بخش بزرگی از بودن در یک رابطه این است که زندگی خود را با شخص دیگری و اولویت های او ترکیب کنید. زوج‌ها اغلب این انتقال را دشوار می‌دانند، زیرا اولویت‌های جمعی می‌توانند با اولویت‌های شخصی تضاد داشته باشند، که می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

راه حل

همدلی تنها راه حل رفتار خودخواهانه است. سعی کنید دیدگاه های یکدیگر را درک کنید و توجه را به یک عادت تبدیل کنید. اگر اهداف فردی شما در تضاد با اهداف شما به عنوان یک زوج است، سعی کنید با شریک زندگی خود با آسیب پذیری آشکار صحبت کنید.

17. خشم

زن عصبانی از مرد

متأسفانه از دست دادن کنترل اعصاب، فریاد زدن از روی عصبانیت و آسیب رساندن به خود یا همسرتان یکی از مشکلات رایج ازدواج است.

با افزایش استرس ناشی از عوامل درونی و بیرونی و در حالت خشم، ممکن است نتوانیم خشم خود را کنترل کنیم و طغیان نسبت به عزیزانمان می تواند برای یک رابطه بسیار مضر باشد.

راه حل

اگر عصبانیت مشکلی است که با آن دست و پنجه نرم می کنید، با یک مشاور زوج درمانی صحبت کنید تا مهارت های مقابله ای را بیاموزید تا خشم را از خود دور کنید تا بر روابط شما تأثیری نگذارد. همچنین می توانید قبل از گفتن کلمات عصبانی که ممکن است رابطه شما را خراب کند، تا ده بشمارید.

18. حفظ امتیاز

زوج عصبانی با یکدیگر در رختخواب

هنگامی که خشم در ازدواج بهترین ما را می گیرد، یک واکنش گسترده انتقام جویانه یا به دنبال تلافی از همسرتان است.

شمارش نبردهای برد و باخت در یک رابطه می تواند پایه و اساس یک رابطه ناسالم را ایجاد کند. این باعث می شود که شما بخواهید دائماً حساب را تسویه کنید و منجر به عصبانیت شود. در این صورت اولویت داشتن دست بالا به جای بودن برای یکدیگر است.

راه حل

حفظ امتیازات برای ورزش است نه روابط. شما می توانید یاد بگیرید که با مشکلات ازدواج کنار بیایید و یاد بگیرید که در دعواها و اختلافات چه کسانی راهشان را گرفته اند. روی تصویر بزرگ‌تر تمرکز کنید و نبردهای کوچکی را که ممکن است مجبور به مصالحه باشید، رها کنید.

19. دروغ گفتن

دعوای زن و مرد

دروغگویی به عنوان یک مشکل رایج ازدواج تنها به خیانت یا خودخواهی محدود نمی شود. همچنین شامل دروغ های سفید در مورد چیزهای روزمره است. این دروغ ها بارها برای حفظ چهره و اجازه ندادن همسرتان به موقعیت بالا استفاده می شود.

زوج ها ممکن است در مورد مشکلات یا مشکلاتی که ممکن است در محل کار یا سایر سناریوهای اجتماعی با آن مواجه باشند به یکدیگر دروغ بگویند. چنین مشکلاتی ازدواج را سنگین می کند. وقتی همه چیز از کنترل خارج شود، می تواند ازدواج را بسیار خراب کند.

راه حل

دلایلی را تجزیه و تحلیل کنید که چرا شما یا شریک زندگیتان به جای صادق بودن، مجبور به دروغ گفتن هستید. فقط یک بار برای درک و رفع این دلایل می توانید سعی کنید به دروغگویی و عدم صداقت در رابطه خود پایان دهید.

20. انتظارات غیر واقعی

مرد با زن صحبت نمی کند

تا حدودی، همه ما با این عقیده موافقیم که ازدواج برای همیشه است ، اما با این وجود، قبل از ازدواج، وقت و تلاش خود را برای درک شریک زندگی خود صرف نمی کنیم.

ما الهامات خود را از یک ازدواج کامل از داستان هایی که شنیده ایم یا از افرادی که می شناسیم بدون اینکه حتی بپرسیم آیا هر دوی ما چیزهای یکسانی را در زندگی می خواهیم یا نه، می گیریم.

عدم تطابق بین یک زوج در مورد چشم انداز آینده یک رابطه، فضای زیادی را برای ایجاد انتظارات غیر واقعی از شریک زندگی ما ایجاد می کند.

این انتظارات، وقتی برآورده نمی‌شوند، باعث ایجاد رنجش، ناامیدی می‌شوند و ازدواج را به سمتی سوق می‌دهند که ممکن است بهبودی حاصل نشود.

راه حل: ولش کن! با واقعیت روبرو شوید و از همه چیزهایی که در روابط خود دارید قدردانی کنید. پذیرش این واقعیت که انتظارات شما واقعی نیست و هیچ شریکی نمی تواند آن ها را برآورده کند. حتی زمانی که رابطه به خوبی کار می کند، انتظارات می توانند یک استاندارد تعیین کنند.

نتیجه

هر رابطه ای از طریق مسائل مربوط به رابطه یا ازدواج خود می گذرد. بنابراین، اجازه ندهید اینها شما را پایین بیاورند. اگر برای غلبه بر مشکلات ازدواج که شما را آزار می دهد، رویکردی سالم در پیش بگیرید، می توان با هر مشکلی مقابله کرد.

احترام گذاشتن، درک کردن و باز بودن برای تغییر می تواند تضمین کند که می توانید از هر مانعی که ممکن است در ازدواجتان پیش بیاید عبور کنید. و در صورت شک، با یک مشاور ازدواج یا زوج درمانگر دارای مجوز برای راهنمایی مشورت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره زوج درمانی به سایت مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد مراجعه کنید:

https://nikdad.org/

تلفن پشتیبانی : 07132318862 – 09389099541

پشتیبانی خارج از کشور : 09389099541 (واتس اپ)

ایمیل: info@nikdad.org

چند ترفند کاربردی در بیان که شما را دوست داشتنی تر می کند


 
منبع marriage
چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید